BlogPorady naszych ekspertów

Agencja SEO Gdańsk

|

Dowiedz się jak wybrać agencję SEO z Gdańska.

W obecnych czasach budowanie wizerunku marki w Internecie jest podstawą, której nie wolno pomijać. W celu promocji firm stosuje się różnych technik, a część z działań można przeprowadzić samodzielnie. Nie mając jednak wystarczającego doświadczenia, jest to dosyć ryzykowne. Przez źle przeprowadzone działania można stracić wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, którą później będzie bardzo trudno odbudować. Dlatego też warto wtedy skorzystać z pomocy Agencji SEO/SEM, która w swoim zespole ma wielu specjalistów odpowiedzialnych za poszczególne działania związane z pozycjonowaniem stron internetowych i budowaniem wizerunku firm.

Co to jest SEO i SEM?

Przeglądając oferty na pozycjonowanie stron internetowych z Agencji SEO/SEM Gdańsk niektóre osoby mogą się zastanawiać, co oznaczają wspomniane skróty. SEO to skrót od Search Engine Optimization, czyli optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki. Celem działań agencji i specjalistów SEO, którzy w niej pracują, jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji stron www w wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. Dobrze zaplanowana strategia marketingu internetowego pozwoli również zwiększyć ruch na stronie, co w przypadku sklepów może przełożyć się na większą sprzedaż oferowanych produktów. SEM to z kolei Search Engine Marketing, czyli element marketingu internetowego, który jest szerszym pojęciem obejmującym również strategię SEO. SEM Gdańsk polega na różnych działaniach promocyjnych, w tym płatnych reklamach, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu reklama trafia do odbiorcy w momencie, kiedy jest on najbardziej zainteresowany daną ofertą.

Agencja SEO Gdańsk

Zgodnie ze swoja nazwą Agencja SEO Gdańsk zajmuje się działaniami związanymi z pozycjonowaniem stron. Agencja SEO ma w swoim zespole specjalistów, takich jak pozycjonerzy, copywriterzy i programiści. Oferuje ona szeroki zakres usług, które obejmują pozycjonowanie lokalne, audyty SEO, optymalizacje witryny i działania off-site. Cena za takie usługi może się różnić, ponieważ wiele zależy od wielkości i popularności agencji SEO/SEM Gdańsk oraz jej ogólnej oferty i zakresu działań.

Czym zajmuje się agencja SEO?

Coraz więcej osób i firm zastanawia się nad skorzystaniem z usług agencji SEO, kiedy myślą o tym, aby wyprzedzić konkurencję w sieci. Agencja SEO bardzo często jest mylona z agencja marketingową, która, mimo że zawiera w sobie pozycjonowanie Gdańsk, to jednak działa w nieco inny sposób. W czasach wszechobecnego pozycjonowania stron i nieustannej walki o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w Google, Agencje SEO oferują kompleksowe usługi i dużo bardziej specjalistyczne do tematu. Czy więc jest pozycjonowanie Gdańsk? Co zawiera się w usługach pozycjonowanie stron Gdańsk?

Audyt SEO

Audyt SEO jest jedną z najpopularniejszych usług wśród firm, której oferują pozycjonowanie stron w Gdańsku. Audyt polega na sprawdzeniu strony www pod kątem obecnej sytuacji witryny w Google i nie tylko. W trakcie jego przeprowadzania sprawdzana jest między innymi optymalizacja, linkowanie wewnętrzne, poprawność tekstów SEO, słowa kluczowe, lokalne pozycjonowanie, szybkość wczytywania witryny, odpowiednie formatowanie tekstów, czy też dostosowanie strony do urządzeń mobilnych. Oczywiście tych aspektów do analizy jest znacznie więcej, ale te należą do najważniejszych. Efektem przeprowadzonego audytu SEO jest raport, który pokazuje, co trzeba poprawić w serwisie, aby był on lepiej widoczny w Google i przyciągał więcej klientów na stronę firmy z Gdańska lub innego miasta. Taki raport może również zawierać wskazówki odnośnie do rozwoju strony, czy też kierunku efektywnego pozycjonowania stron. Gdańsk to duże miasto, w którym o pozycję lidera na rynku w wielu branżach walczy ogromna liczba firm. Połączenie strategii SEO z SEM Gdańsk pozwoli osiągnąć jeszcze lepsze efekty pozycjonowania strony nie tylko na lokalnym rynku, ale także na szerszą skalę.

Teksty SEO

Content to kolejna bardzo istotna usługa, którą posiada niejedna agencja SEO/SEM Gdańsk. W szeregach takich firm pracują copywriterzy, którzy świetnie znają się na aspektach pozycjonowania strony i aktualnych trendach w branży. Często wykorzystują do tego profesjonalne narzędzia, które wspomagają proces tworzenia tekstów SEO. Doświadczeni specjaliści tworzą content, który jest nie tylko przydatny czytelnikom, ale także wpisuje się w wymagania algorytmów Google. Dzięki dobrze przygotowanej treści istnieje bardzo duża szansa, że wyszukiwarka Google oceni treść wysoko, a sama strona firmy z Gdańska znajdzie się na wyższej pozycji. Oczywiście teksty SEO to jeden z wielu procesów pozycjonowania stron Gdańsk. Agencja SEO oferuje także inne usługi, które wydatnie wpływają na rozpoznawalności firmy na rynku w Gdańsku. Niemniej bez odpowiedniej optymalizacji i tekstów z użyciem słów kluczowych, nie ma możliwości witryna pojawiła się wysoko w Google, czy też notowała wysokie wskaźniki sprzedaży lub odwiedzin unikalnych użytkowników. Wyjątkiem może być posiadanie bardzo silnej domeny lub wybranie spośród wszystkich słów kluczowych tych, które są najbardziej niszowe.

Optymalizacja strony internetowej

Skuteczne pozycjonowanie stron w Gdańsku to nie tylko wybór odpowiednich słów kluczowych. To także dobrze przeprowadzona optymalizacja serwisu, od której właściwie powinno się zaczynać wszelkie czynności. Odbywa się ona poprzez dostosowanie strony do wyszukiwarki Google w taki sposób, aby została ona uznana za wartościową i przydatną. Co powinno zostać poprawione wskaże z pewnością raport z przeprowadzonego audytu. Niemniej można wyróżnić kilka podstawowych czynności, które wpłyną na pozycjonowanie stron Gdańsk: odpowiednie ustawienie meta danych, linkowanie wewnętrzne, responsywność strony internetowej, optymalizacja treści, poprawa serwisu pod względem UX, poprawa szybkości działania witryny, architektura informacji, struktura serwisu.

Pozycjonowanie lokalne stron internetowych na Gdańsk

Pozycjonowanie stron lokalne to również jedno z podstawowych czynności, jeśli celem pozycjonowania jest promocja firmy rynku regionalnym. Dzięki tej strategii witryna będzie lepiej widoczna i wyżej umieszczona w wynikach wyszukiwania Google na frazy lokalne. Strona będzie wyświetlać się dla użytkowników, którzy szukają np. usług w konkretnej lokalizacji lub są w konkretnym mieście - przykład: Gdańsk agencja SEO lub SEO/SEM Gdańsk. Agencja SEO pomoże między innymi wstawić wizytówkę GMF w mapach Google, przeprowadzić link building z lokalnych forów z Gdańska, czy odpowiednio zoptymalizuje witrynę pod SEO Gdańsk. Lokalne pozycjonowanie stron nie różni się zbytnio od standardowej strategii, ale istnieje pewna grupa czynności, które przeprowadza się inaczej. W pierwszej kolejności należy zadbać o wizytówkę w Google Moja Firma. Lokalne pozycjonowanie stron jest szczególnie przydatne, jeśli chce się pozyskać nowych klientów z danego miasta lub jego regionu. Warto także zauważyć, że local SEO należy do podstawowych czynności umożliwiających wyprzedzenie konkurencji w bardzo krótkim czasie. Można w ten sposób wygenerować na stronie ruch, który będzie pochodził z danego miasta, co przełoży się na rozpoznawalność marki, a także zwiększenie sprzedaży w siedzibie stacjonarnej firmy. Ponadto Google wdrożyło kilka lat temu mechanizm, który samodzielnie dopasowuje najlepsze wyniki wyszukiwania pod lokalizację nowych klientów. Oznacza to, że jeśli frazy kluczowe nie zawierają nazwy miasta, to i tak usługa lub produkt dotrze do klientów, aczkolwiek znacznie lepsza pozycje zajmują te witryny, które jednak uwzględniają miasto na stronie internetowej.

Skuteczne pozycjonowanie stron Gdańsk musi również opierać swoją strategię na link buildingu. Linkowanie zewnętrzne polega na umieszczaniu hiperłączy do pozycjonowanej strony. Najczęściej przyjmuje ono formę wpisów polecających usługę, produkt lub daną firmę. Takie wpisy umieszcza się na wartościowych forach internetowych, serwisach czy blogach. Im więcej takich artykułów zostanie umieszczonych na wysokiej jakości stronach, tym lepszy efekt dla pozycjonowanej witryny. Skuteczne linkowanie zewnętrzne dla firmy z Gdańska czy innego miasta nie jest wcale prostym zadaniem. Znalezienie stron, gdzie można umieścić wpis i będą one miały wysoki PR wymaga czasu i odpowiedniej wiedzy, ponieważ uwzględnić trzeba jeszcze inne czynniki.

Gdańsk Agencja SEO i usługi dodatkowe

Agencja SEO w Gdańsku oprócz standardowych usług, mających na celu podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania, może oferować jeszcze dodatkowe rozwiązania, które będą związane z najnowszymi trendami. Choć nie spotka się ich we wszystkich agencjach to w niektórych oferowane są między innymi wpisy w mediach społecznościowych, czy też ich prowadzenie, a także kampanie reklamowe w Google Ads dla Gdańska. Dzięki temu dotarcie do klientów w Gdańsku będzie łatwiejsze i szybsze, co z pewnością pokaże zwiększona sprzedaż i ruch na stronie. Cennik takich usług jest uzależniony od wielu aspektów i ciężko jest jednoznacznie go określić.

Gdańsk - Agencja SEO. Jak ją wybrać?

Wybór firmy zajmującej się SEO z Gdańska nie należy wcale do najłatwiejszych zadań. W Gdańsku prosperuje wiele firm, które oferują różne modele rozliczeń, a część z nich zajmuje się dodatkowo SEM Gdańsk. Ważne jest przede wszystkim sprawdzenie recenzji, a także sprawdzenie portfolio danej agencji - z kim współpracuje, jakie efekty przyniosło jej pozycjonowanie stron. Gdańsk to duże miasto, gdzie bez problemu można znaleźć specjalistów, którzy w swojej ofercie posiadają bogaty pakiet usług. Prace firm, których podstawą funkcjonowania jest marketing w Internecie i SEO można bardzo łatwo zweryfikować przy pomocy odpowiednich narzędzi, jak na przykład Senuto, GSC, czy Ahrefs. Co prawda, pozycjonowanie stron Gdańsk wymaga trochę czasu, niekiedy nawet do 12 miesięcy, to mimo wszystko agencja powinna dostarczać odpowiednie raporty z pozycjonowania strony dla Gdańska czy innych miast. Jeśli pojawi się jakiś opór ze strony firmy pozycjonującej, należy od razu odstąpić od podpisywania umowy, ponieważ może się okazać, że na stronie nie będą prowadzone żadne prace, albo będą przynosiły mizerny efekt, a pieniądze zostaną wydane. Ponadto w raporcie z pozycjonowania powinny znaleźć się informacje o utworzonych treściach, wykonanych optymalizacjach, a także miejscach, z których pozyskano linki.

Jaka jest różnica między pozycjonowanie stron Gdańsk a SEM Gdańsk?

Niejedna agencja ma w swojej nazwie skrót SEO/SEM Gdańsk. Na początku artykułu zostały wyjaśnione te pojęcia, ale czym się różnią poszczególne strategie? Podstawowa różnica między SEO a SEM jest taka, że pozycjonowanie jest bezpłatne, a z kolei SEM kosztuje. Aby przeprowadzić kampanię reklamową w Google Ads, konieczne jest doładowanie konta reklamowego lub po uiszczenie opłaty po jej zakończeniu. Ponadto należy ustalić stawkę za kliknięcie, które będzie prowadzić do konkretnej strony. Na efekty pozycjonowania SEO trzeba trochę poczekać i poinformuje o tym każda Agencja SEO Gdańsk. W tym przypadku bardzo istotna jest systematyczna praca na stronie i poza nią. Z kolei marketing internetowy oparty na SEM daje efekty natychmiast, ponieważ linki sponsorowane wyświetlają się nad wynikami organicznymi w wynikach wyszukiwania. Ostatnią różnicą jest to, że wyniki organiczne wyświetlają się wszystkim użytkownikom, natomiast reklamy tylko określonym grupom docelowym. Marketing internetowy jest najefektywniejszy, gdy połączy się SEO i SEM. Warto więc sprawdzić, jaka agencja oferuje taki pakiet i skorzystać z jej usług.

« Powrót
Zamów Audyt! Poprowadzimy Twoją kampanię w oparciu o analitykę internetową. Twoja kampania będzie cyklicznie optymalizowana. Natomiast Ciebie przeszkolimy ze sposobów wykorzystania danych GA do rozwoju Twojego biznesu
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanego powyżej adresu e-mail oraz numeru telefonu przez ICBM Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku e celu kontaktu bezpośredniego.