BlogPorady naszych ekspertów

Agencja marketingu internetowego

Czym jest agencja marketingu internetowego?

Agencja marketingu internetowego to firma, która zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem swoich klientów w sieci. Wybór odpowiedniej agencji nie jest łatwy, chociażby z tego względu, że takich firm przybywa bardzo szybko na rynku. Wybierając specjalistów zajmujących się SEO należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważne jest doświadczenie, komunikacja z klientem, sposobem rozliczania, czy też zakresem usług. Czym jest agencja marketingu internetowego? Jak wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę?

Co to jest agencja marketingu internetowego?

Agencja marketingu internetowego, czy też digital marketingu, jest firmą, której zadaniem jest promowanie usług, stron i sklepów internetowych w sieci. Działania specjalistów opierają się głównie na prowadzeniu stron w social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, Tik-Tok), pozycjonowaniu stron internetowych, a także tworzeniu treści na te strony. Agencja digital marketingu jest również odpowiedzialna za budowanie witryn www, sklepów i usług.

Czym zajmuje się agencja marketingu internetowego?

Wiedząc, czym jest agencja SEM, warto dowiedzieć się, kiedy można skorzystać z jej usług. Zakres prac, które wykonują specjaliści skierowany jest głównie do osób prywatnych i przedsiębiorców, którzy chcą wypromować swoją firmę w Internecie. Stworzenie własnej strony internetowej lub sklepu wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki, uwzględnienia zasad UX oraz grafik na najwyższym poziomie. Następnie agencja wdraża pozycjonowanie stron, a także przeprowadza kampanie w Google Ads. Jak widać, są to różne usługi, ale wszystkie korzystnie działają na funkcjonowanie firmy. Rozpoczynając współpracę z agencją SEM, należy sprawdzić efektywność jej działań, a także zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Niemniej, agencja marketingu internetowego pomaga podnieść prestiż firmy i ściągnąć na stronę potencjalnych klientów, co odbija się korzystnie na funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Dlatego też warto mądrze wybrać agencję, która ma w swoich usługach marketing internetowy. Jak to zrobić?

Na co zwrócić uwagę wybierając agencję marketingu internetowego?

Decydując się na współpracę z agencją SEM, która ma w swojej ofercie pozycjonowanie stron internetowych, SEO, prowadzenie kampanii w Google Ads, social media, czy też inne działania, mające na celu wypromowanie, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą firmę na rynku.

Doświadczenie agencji SEO

Jedną z najważniejszych kwestii jest SEO i doświadczenie usługodawcy w marketingu internetowym w tym obszarze. Na rynku nie brakuje firm, które gwarantują bardzo dobre efekty nawet w miesiąc, za bardzo niską cenę. Oczywiście nie ma to w wielu przypadkach nic wspólnego z rzeczywistością. Doświadczenie jest kluczowe, dlatego warto sprawdzić, jak długo specjaliści działają, jakie efekty przynosi ich pozycjonowanie stron internetowych, a także, jakie opinie wyrażają ich klienci. Wieloletni staż w branży SEO da się zauważyć także podczas rozmowy i omawiania szczegółów, kiedy przedstawiane są konkretne informacje i przykładowe strategie, a nie obietnice. W dobie Internetu mamy możliwość sprawdzić, czy dana firma się rozwija, ilu ma zadowolonych klientów i jaki zespół.

Oferta agencji

Warto także zaznajomić się z ofertą firmy marketingu internetowego. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór tej, która oferuje kompleksowe usługi. Wśród nich najczęściej wymienia się kampanie w Google Ads, Pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie social media, SEO, content marketing, a także kampanie marketingu szeptanego, czy też tworzenie stron internetowych. Wybranie takiej oferty może przełożyć się na lepsze wyniki. Dużą zaletą będzie to, że wszystkim zajmować się będą specjaliści z jednej firmy, a nie z kilku, co przełoży się na lepszą komunikację.

System rozliczania

Jeszcze do niedawna niejedna agencja marketingu internetowego rozliczała się za efekt, a część z nich nadal ten system stosuje. Polega on na pobieraniu opłaty dopiero w momencie, kiedy zostanie osiągnięty założony cel. Innym wariantem jest rozliczenie abonamentowe, które polega na wpłacanie co miesiąc ustalonej w umowie kwoty. Jest jeszcze system hybrydowy, który polega na pobieraniu stałej opłaty za pozycjonowanie, kampanie Google Ads, czy też media społecznościowe i dodatkowo, w przypadku osiągnięcia wysokich celów, doliczane są kolejne kwoty.

Raportowanie działań

Każda agencja marketingowa powinna oferować stały i dobry kontakt z klientem. Warto więc dowiedzieć się, na jakich zasadach się ona odbywa. Osoby, które często przeznaczają duży budżet na działania SEO, powinny mieć możliwość kontaktowania się ze specjalistami w różny sposób. Najczęściej jest to komunikacja e-mail, telefoniczna lub przez komunikatory. Takie podejście do klienta zwiększa zaufanie do firmy. Marketing i działania z nim związane w obrębie firmy oraz jej strony internetowej wymagają tego, aby wszystko było dopracowane w jak najlepszym stopniu. Dzięki dobrej komunikacji można nanosić niezbędne poprawki, czy też optymalizować kampanie w Google.

Jak przebiega współpraca z agencją marketingową?

Jeśli wiesz już, na co zwrócić uwagę podczas wyboru agencji digital marketingu, to pewnie chciałbyś dowiedzieć się, jak wygląda współpraca ze specjalistami, którzy oferują szeroki wachlarz usług. Agencja SEM działa na podstawie umowy. W takiej umowie zawarte są wszystkie szczegóły współpracy, od okresu jej trwania, po obowiązki spoczywające po obu stronach umowy. Ponadto w dokumencie zawarty jest również koszt usługi, a także termin płatności wystawionej przez agencję faktury. Większość firm, które zajmują się promowaniem swoich klientów w Internecie zatrudnia młode i kreatywne osoby. Taki zespół wykorzystuje w swojej pracy specjalistyczne narzędzia pozwalające na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, czy też śledzenia wyników w Google oraz statystyk w social media. Marketing internetowy to między innymi prowadzenie kampanii reklamowych w Google Ads, a więc specjaliści zatrudnieni w firmie mają wszechstronną wiedzę. Jeśli nawiążemy współpracę z dobrą agencją, mamy pewność, że efekty jej pracy zauważymy dosyć szybko. Wiele oczywiście zależy od branży, konkurencyjności, czy też budżetu, jakim dysponujemy. Klienci bardzo często o tym zapominają i liczą na to, że przy okrojonych mocno funduszach nagle ich sprzedaż wzrośnie, a pozycjonowanie stron internetowych sprawi, że znajdą się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania. Marketing wymaga nie tylko czasu, ale także pieniędzy i systematyczności.

« Powrót
Zamów Audyt! Poprowadzimy Twoją kampanię w oparciu o analitykę internetową. Twoja kampania będzie cyklicznie optymalizowana. Natomiast Ciebie przeszkolimy ze sposobów wykorzystania danych GA do rozwoju Twojego biznesu
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanego powyżej adresu e-mail oraz numeru telefonu przez ICBM Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku e celu kontaktu bezpośredniego.